Thursday, Mar. 22, 2018

10 شگفتی عجیب در مورد جانوران و انسان!

نوشته شده توسط:

|

ژوئن 18, 2013

|

در:

10 شگفتی عجیب در مورد جانوران و انسان!
 1. تخم های کوسه سوئل (بادکنکی) در آب های گرم در حدود هفت ماه طول می کشند تا پرورش یابند؛ در آب های سرد تر این کار ممکن است تا ده ماه طول بکشد.
 2. پلاتیپوس معمار ماهری است! او سوراخ هایی را در ساحل رودخانه حفر می کند تا لانه هایی امن درست کند. راه های ورودی این خانه ها اغلب زیر آب است.

  10 شگفتی عجیب در مورد جانوران و انسان!

  10 شگفتی عجیب در مورد جانوران و انسان!

 3. شترمرغ در میان پرندگان سنگین ترین تخم را می گذارند؛ وزن این تخم ها تا 5/1 کیلو می رسد.
 4. برخی از بذرها غلاف های خاردار یا چسبناک دارند؛ این بذرها به موی جانوران می چسبند و هنگامی که جانور این طرف و آن طرف می رود آن ها را به مکان های جدید تر می برد.
 5. انسان ها معمولا در هربار بارداری یک بچه به دنیا می آورند اما گاهی ممکن است بیشتر از یک بچه به دنیا آورند(چندقلوزایی). در سال 1997 یک زن آمریکایی در یک زایمان هفت بچه به دنیا آورد.
 6. وقتی که یک بچه موش شبگرد مادر در جلو حرکت می کند بچه هایش با دندان هایشان دم یکدیگر را میگیرند و صف طویلی تشکیل می دهند.
 7. حشره های یک روزه(زودمیر)عمر کوتاهی دارند! برخی از آن ها تنها طی چند ساعت بالغ میشوند و باید قبل از این که بمیرند جفتی پیدا کنند.
 8. کرم پروانه مونارک گیا هی به نام شیرگیاه می خورند.اگر او به اندازه کافی از این گیاه بخورد طی دو هفته در حدود 2000 برابر سنگین تر می شوند.
 9. پیرترین ماهی ثبت شده ماهی خاویار دریاچه آمریکای شمالی بود. این ماهی در سن 152سالگی مرد.
 10. هنگامی که یک وزغ سورنیام تخم گذاری می کند وزغ نر آن ها را به زور در پوست اسفنجی پشت مادر جا می گذارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

پیکاسو که بود؟
سرچشمه رودخانه‌ی آمازون کجاست؟
گوشه‌ای از زندگی مخترع بزرگ، توماس ادیسون

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *