Thursday, Mar. 22, 2018

یک یخچال چگونه کار می کند؟

نوشته شده توسط:

|

سپتامبر 5, 2013

|

در:

یک یخچال چگونه کار می کند؟

یخچال وسیله‌ای است که مواد غذایی را تازه و خنک نگه می دارد. این وسیله مشکل نگهداری کوتاه مدت مواد غذایی را مخصوصا در مناطق گرمسیری حل کرده است. در قست جایخی یخچال، مواد غذایی را می توان ماه ها نگهداری کرد.

یک یخچال چگونه کار می کند؟

نحوه کار کردن یخچال

با روشن شدن یخچال، گاز فرئون با فشار از مخزنی خارج می شود و از میان لوله‌های موجود در پشت یخچال عبور می کند. فرئون مایع حرارت لوله ها را جذب می کند و بخار می شود. این کار باعث می شود که دمای درون یخچال پایین بیاید و مواد غذایی موجود در آن سرد می شود. پس از آن، گاز فرئون مجددا توسط کمپرسور متراکم شده، به مایع تبدیل می شود. این چرخه مرتبا ادامه می یابد و یخچال سردتر می شود. وقتی دمای یخچال تا میزان تنظیم شده کاهش یافت، جریان الکتریسیته قطع و یخچال خاموش می شود. پس ار آن، دما به تدریج افزایش می یابد. وقتی دما به حد معینی می رسد یخچال دوباره روشن می شود. به این ترتیب دما همواره ثابت می ماند.

یخچالهای خانگی دما را بین صفر تا چهار درجه سانتی گراد حفظ می کنند. اکثر یخچالها دارای جایخی اند. دمای جایخی بین 18- تا 14- درجه سانتی گراد است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

همه چیز در مورد جزیره ایستر
اینترانت چیست؟ معرفی اینترانت‌های رایگان
شیمی پزشکی چیست؟

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *