Wednesday, Mar. 21, 2018

چرا کشاورزان از کود استفاده می کنند؟

نوشته شده توسط:

|

آگوست 27, 2013

|

در:

چرا کشاورزان از کود استفاده می کنند؟

هر کشاورز برای بدست آوردن محصول بهتر و پربارتر از کود استفاده می کند. گیاهان برای رشد به کربن، هیدروژن، اکسیژن، پتاسیم، فسفر، گوگرد و منیزیم نیاز دارند. آنها کربن، اکسیزن و هیدروژن مورد نیازشان را از دی اکسیدکربن موجود در هوا و آبی که از طریق ریشه‌ها جذب می کنند به دست می آورند. علاوه‌براین عناصر، گیاهان برای رشد به مقدار بسیار اندکی عناصر دیگر احتیاج دارند. این عناصر عبارت اند از آهن، منگنز، روی، مس و مولیبدن. خاکی که گیاه در آن می روید باید حاوی نمک های محلول این عناصر باشند. اگر خاک فاقد یکی از این عناصر باشد، آن را از طریق کود به خاک اضافه می کنند. بنابراین کودها املاحی‌اند که حاوی عناصر مورد نیاز گیاه‌اند. کودها را می توان به دو دسته کودهای طبیعی و کودهای شیمیایی تقسیم کرد.

چرا کشاورزان از کود استفاده می کنند؟

چرا کشاورزان از کود استفاده می کنند؟

کودهای طبیعی از مواد طبیعی بدست می‌آیند. کود های حیوانی، خاک برگ، گوشت و خون خشک شده، تفاله پنبه، پودر استخوان و غیره از این جمله‌اند. کودهای شیمیایی را از مواد معدنی می سازند. این نوع کودها حاوی مقادیر معینی از مواد مورد نیاز از جمله فسفر، نیتروژن و پتاسیم‌اند.

کودها در خاک به صورت محلول در می آیند و مواد مورد نیاز گیاه را در اختیار آن قرار می دهند. مهندسین کشاورزی پس از بررسی خاک، کود مورد نیاز آن را تعیین می کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

همه چیز در مورد جزیره ایستر
اینترانت چیست؟ معرفی اینترانت‌های رایگان
شیمی پزشکی چیست؟

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

(1) دیدگاه خوانندگان

  1. علی
    ژوئن 4, 2016 در 6:59 ب.ظ

    سلام مر30از سایت خوبتون لطف کن مقاله کشاورزی تغذیه دام هم بذار

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *