Monday, Mar. 19, 2018

چرا پوست چروک می شود؟

نوشته شده توسط:

|

اکتبر 17, 2013

|

در:

چرا پوست چروک می شود؟

پوست پوشش خارجی بدن است و اعضای زیرین را در برمی گیرد. به علاوه، نسبت به گرما، سرما و درد حساس است. پوست نخستین منطقه دفاعی بدن در برابر باکتریها و عوامل بیماریزا محسوب می شود. دمای بدن نیز به وسیله پوست کنترل و تنظیم می شود. پوست بدن انسان در نقاطی مثل پاشنه پا که بیشتر در تماس با اجسام‌اند و بیشتر ساییده می شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند،  ضخیم و سفت می شود. پوست سایر نواحی بدن به خصوص اطراف جشم نازک است. وزن پوست یک انسان بالغ حدود سه کیلوگرم است و 1/7 متر مربع از سطح بدن پوشانده است.

چرا پوست چروک می شود؟

چروک شدن پوست

هرچه انسان پیرتر می شود، ماهیچه های زیر پوست ضعیفتر می شوند. در نتیجه پوست، سست و شل می شود و چروک می خورد. پوست بدن یک انسان معمولی و سالم قبل از 50 سالگی دچار چین و چروک نمی شود. قرار گرفت در معرض نور خورشید نیز می تواند موجب چروک شدن پوست شود. اشعه ماورای بنفش چربی زیر پوست را که مسئول نرم نگهداشتن پوست است خشک می کند. افرادی که رژیم های غذایی سخت می گیرند، پس از آنکه مقدار زیادی از وزن خود را از دست می دهند، متوجه چین و چروک هایی در پوستشان می شوند. در این حالت، سلول های چربی پوست جذب شده و به مصرف می رسند. در نتیجه پوست جمع می شود و چین و چروک بر می دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

همه چیز در مورد جزیره ایستر
اینترانت چیست؟ معرفی اینترانت‌های رایگان
شیمی پزشکی چیست؟

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *