Monday, Mar. 19, 2018

چرا خرگوش، گوش های بزرگی دارد؟

نوشته شده توسط:

|

اکتبر 5, 2013

|

در:

چرا خرگوش، گوش های بزرگی دارد؟

خرگوش پستانداری کوچک با دمی کوتاه و گوش هایی بزرگ است. این جانور را در اغلب نقاط جهان می توان یافت. خرگوش ها در مقایسه با جثه کوچکشان گوش های بزرگی دارند.

چرا خرگوش، گوش های بزرگی دارد؟

گوش های بزرگ خرگوش‌ها

خرگوش ها جانورانی ترسو و ضعیف اند و دشمنان زیادی دارند. این جانور به کمک گوش های بزرگ خود ضعیف‌‌‌‌‌‌‌ترین صدا هارا نیز می شنود. گوش های بزرگ خرگوش امواج صوتی را می گیرند و به گوش داخلی هدایت می کنند. به این ترتیب جانور صدای تمامی دشمنان خود را می شنود و می گریزد و خود را به نقطه‌ای امن می رساند. خرگوش ها همیشه هوشیار و مراقب اند و مرتب گوش هایشان را به اطراف حرکت می دهند تا کوچک ترین صدای دشمن را بشنود.
خرگوش های وحشی اکثر روز را در لانه هایشان در زیر زمین می گذارنند و معمولا بهد از تاریک شدن هوا برای یافتن غذا بیرون می آیند. حس بویایی آنها نیز قوی است. خرگوش ها به دلیل داشتن پاهای عقبی بلند می توانند یا سرعت 65 کیلومتر بر ساعت بدوند. غذای اصلی آن ها علف است؛ ولی از سایر گیاهان و سبزیجات نیز تغذیه می کنند. یکی از ویژگی های این جانوان، سرعت تولید مثل آنهاست. این امر باعث می شود باوجود دشمنان زیاد، تعداد آن ها همواره زیاد باقی می بماند. هر خرگوش ماده سالانه به طور متوسط 12 نوزاد به دنیا می آورد. گربه، سگ، روباه، گرگ، مینک و خز دشمنان اصلی خرگوش محسوب می شوند. انسان یکی از بزرگ ترین دشمنان خرگوش است و آن را به خاطر پوست و گوشتش شکار می کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

پیکاسو که بود؟
سرچشمه رودخانه‌ی آمازون کجاست؟
گوشه‌ای از زندگی مخترع بزرگ، توماس ادیسون

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *