Wednesday, Mar. 21, 2018

چرا جسد بر روی آب شناور می ماند؟

نوشته شده توسط:

|

ژوئن 11, 2013

|

در:

چرا جسد بر روی آب شناور می ماند؟

بار ها اتفاق افتاده است که فردی با وجود تلاش های بسیار برای شناور ماندن بر روی آب غرق می شود.از طرف دیگر جسد انسان برای مدتی بر روی آب شناور می ماند. آیا می دانید چرا؟

چرا جسد بر روی آب شناور می ماند؟

جسد شناور بر روی آب

طبق قانون ارشمیدس وقتی جسمی در داخل آب قرار می گیرد،جایگزینش آب هم حجمش می شود. اگر وزن جسم برابر یا کمتر از وزن آبی باشد که جای آن را گرفته است جسم بر روی آب شناور می شود. به طور مثال چوب پنبه و چوب بر روی آب شناور می مانند؛ زیرا وزن آنها کمتر از آب حجمشان است. از طرف دیگر اجسامی که وزنشان بیشتر از وزن آب حجمشان است در آب فرو می روند و غرق می شوند.

وزن بدن انسان کمتر از وزن آب حجمش است. به همین دلیل جسدی که در آب قرار می گیرد، برای چند ثانیه بر روی آب شناور می ماند. اما وقتی آب به درون بدن نفوذ می کند، وزن آب هم حجمش می شود و در آب فرو می رود. پس از مدتی جسد شروع به انبساط می کند و جحم آن افزایش می یابد. در این حالت وزن آبی که جسد جایش را می گیرد بیش ازوزن جسد می شود. به همین جهت جسد بالا می آید و بر روی آب شناور می ماند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

پیکاسو که بود؟
سرچشمه رودخانه‌ی آمازون کجاست؟
گوشه‌ای از زندگی مخترع بزرگ، توماس ادیسون

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *