Monday, Feb. 19, 2018

نویسنده شوید!

پست مهمان چیست؟

 

پست مهمان (Guest Post) به نوشته ای می‌گویند که یک نفر در وبلاگ یا وب سایت دیگری که متعلق به او نیست می‌نویسد و تمامی خوانندگان آن وبلاگ یا سایت آن نوشته را مشاهده می‌کنند و معمولاً می‌توانند مشخصات نویسنده را ببینند و برای نوشته او نظر ارسال کنند.

سایت باهوش با توجه به قالب موضوعی خود که بیشتر مقالات علمی و آموزشی مربوط است امکان ارسال پست مهمان را در سایت خود ایجاد کرده و با کمال میل از تمامی نویسندگان در این زمینه دعوت به همکاری می‌کند برای هر چه کامل‌تر کردن محتویات برای بازدید کنندگان مشتاق یاد گرفتن. شما به راحتی با عضویت در باهوش به عنوان نویسنده می‌توانید مطالب خود را برای انتشار عمومی به رایگان ارسال کنید و پس از بازبینی مدیران مطلب شما به انتشار در می‌آید.

 

مزایای ارسال پست مهمان در باهوش

 1. اطلاعات خود را با علاقه‌مندان به آن موضوع به اشتراک می‌گذارید.
 2. عضویت به عنوان نویسنده کاملاً رایگان و ساده است و محدودیتی وجود ندارد.
 3. مطلب شما با نام شما به تمامی بازدید کنندگان و دنبال کنندگان فید باهوش نمایش داده می‌شود.
 4. شما می‌توانید درباره مطالبی که موضوع آن با موضوع وبلاگ یا سایت شما متفاوت است اما با دسته بندی‌های باهوش سازگار است مطلب بنویسید.
 5. در پایین تمامی مطالب شما لینک مستقیم و رایگان به سایت یا وبلاگ شما وجود دارد و این امر باعث افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر می‌شود.
 6. بازدید کنندگان در صورت مفید ارزیابی کردن مطلب شما به سایت یا وبلاگ شما می‌آیند به دنبال مطالب شما و این به معنای افزایش ترافیک سایت شما است.
 7. انتشار مطالب شما در چندین شبکه اجتماعی.
 8. و …!

چگونه پست مهمان ارسال کنم ؟
برای ارسال پست مهمان ، ابتدا در باهوش  توسط  این لینک  ثبت نام کنید. وارد محیط مدیریت شوید ، اطلاعات کاربری خود را تکمیل کنید  و به بخش افزودن نوشته جدید بروید ، مطلب خود را بنویسید.آن را ویرایش کنید و برای آن دسته بندی انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه فرستادن برای بازبینی کلیک کنید ! مطالب شما زمان بندی میشوند و در زمان مقرر بر روی باهوش قرار میگیرند.

در صورتی که سوالی برایتان پیش آمد ، میتوانید آن را از طریق نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

قوانین ارسال پست مهمان

هر مجموعه ای دارای قوانین و اصولی است که با رعایت آن از طرف مسئولین و همچنین کاربران آن مطمئناً خیلی زود آن سازمان یا پروژه به هدف اصلی خود می رسد. باهوش نیز از این قائده جدا نیست و برای انتشار عمومی نوشته هایی که کاربران عزیز لطف می کنند و برای بازبینی ارسال می کنند قوانینی وجود دارد که بهتر است قبل از ارسال نوشته جدید به باهوش برای یک بار که شده آن ها را مطالعه کنید تا همیشه در کمترین زمان ممکنه نوشته های شما تائید شده و به صورت عمومی در سایت باهوش انتشار یابد.

لیست موارد الزامی برای انتشار عمومی یک نوشته در باهوش

در زیر می توانید مهمترین قوانین مربوط به انتشار عمومی یک نوشته و تائید آن را در باهوش مشاهده کنید. لازم به ذکر است نوشته های شما در صورتی که حتی با یکی از مورد های زیر ناسازگاری داشته باشند متاسفانه از انتشار عمومی آن در باهوش محروم می شوند و در لیست نوشته های تائید نشده باقی می مانند تا زمانی که از طرف شما به صورت استاندارد و قابل قبول درآیند.

 • از ارسال نوشته های کپی شده حتی با منبع اصلی خودداری کنید و نوشته هایی که در باهوش به انتشار عمومی می رسند تنها نوشته هایی هستند که برای اولین بار در اینترنت نشر می شوند.
 • مطالبی که از ساختار موضوعی سایت پژوهشکده ( دسته بندی های سایت ) خارج هستند به هیچ عنوان به انتشار عمومی در نمی آیند حتی اگر مطالب مفید و پرمحتوایی باشند.
 • نوشته هایی که در داخل آن ها لینک های خروجی به سایت های دیگر وجود داشته باشد پذیرفته نمی شوند. ( توجه داشته باشید که این مورد تنها برای سالم نگه داشتن محیط باهوش از نظر موتورهای جستجوگر است )
 • نوشته هایی که لینک به سایت های شمارنده دارند و کاربران می توانند از آن برای تعیین آمار بازدید سایت باهوش و یا منابع ترافیک بازدید آن استفاده کنند مانند لینک هایی که از سرویس های کوتاه کننده آدرس ( Bit.ly ، goo.gl و … ) تائید نمی شوند و با لینک آن ها شامل تغییرات می شود.
 • تصاویر موجود در نوشته های شما باید از حجم معقولی برخوردار باشند و موجب کندی نمایش صفحات سایت باهوش در مرورگر بازدید کنندگان نشود.
 • ذکر نام و نام خانوادگی نویسنده الزامی می باشد.
 • همچنین به یاد داشته باشید بعد از ارسال نوشته های شما به سایت باهوش، مدیران می توانند هرگونه تغییری را بر روی محتوای نوشته شما انجام دهند و سپس آن را به انتشار عمومی برسانند.