Monday, Mar. 19, 2018

موسیقی “جاز” چیست؟

نوشته شده توسط:

|

اکتبر 21, 2013

|

در:

موسیقی “جاز” چیست؟

«جاز» یکی از شاخه های موسیقی جدید جهان است که در دهه 1800 میلادی توسط سیاهپوستان آمریکا ابداع شد. تا دهه 1960 میلادی و قبل از محبوبیت یافتن موسیقی پاپ، غربی‌ها علاقه زیادی به موسیقی جاز داشتند. در واقع موسیقی جاز براساس موسیقی ضریبی سیاهپوستان آفریقا بنا نهاده شده است. سیاهپوستان آمریکا که برای بردگی از آفریقا به آمریکا آورده شدند، موسیقی جاز را که ریشه‌ای آفریقایی دارد پدید آوردند و گسترش دادند.

موسیقی "جاز" چیست؟

سبک موسیقی Jazz

موسیقی جاز ابتدا فقط در شهر نیواُرئان آمریکا اجرا می شد، ولی بعدها شیکاگو به صورت مرکزی برای موسیقی جاز درآمد و از همان جا بود که این موسیقی به یک موسیقی بین‌المللی تبدیل شد. نوازندگان کشورهای مختلف با تغییراتی که در موسیقی جاز داده‌اند، سبک های جدیدی از این موسیقی را پدید آورده‌اند. بسیاری از نوازندگان، آهنگسازان و خوانندگان موسیقی جاز، سیاهپوست بوده‌اند. «لویس آرمسترانگ» (1900-1971 م.) نخستین نوازندگان موسیقی جاز بود که به شهرت جهانی رسید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

همه چیز در مورد جزیره ایستر
اینترانت چیست؟ معرفی اینترانت‌های رایگان
شیمی پزشکی چیست؟

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *