Thursday, Mar. 22, 2018

مایع چرک چگونه بوجود می آید؟

نوشته شده توسط:

|

نوامبر 7, 2013

|

در:

مایع چرک چگونه بوجود می آید؟

چرک مایع سفیدی است که از برخی از زخم های ترشح می شود. در واقع چرک مخلوطی از گلبول های سفید مرده و میکرب های نابود شده است. گلبول های سفید یا جریان خون به قسمت های مختلف بدن می روند. این گلبول ها همواره آماده مبارزه با میکرب ها و سایر عوامل بیماریزا و عفونی‌اند. گلبول های سفید خاصیت بیگانه خواری دارند. آنها در صورت برخورد با باکتری ها و سایر عوامل بیماریزا آنها را به درون خود می کشند و از بین می برند.

چرک چگونه بوجود می آید؟

چگونگی بوجود آمدن مایع چرک

وقتی زخم یا شکافی در پوست به وجود می آید، میکرب ها در آن محل تجمع می کنند. گلبول های سفید برای نابود کردن این میکرب ها و جلوگیری از ورود آنها به بدن، از خون خارج می شوند و خود را به محل بریدگی می رسانند. در طول این جریان، بسیاری از آنها می میرند و از ترشحات و لاشه آنها مایع سفیدی بوجود می آید که همان چرک است.

اگر پزشک متوجه شود که گلبول های سفید خون به تنهایی نمی توانند عفونت و میکرب ها را از بین ببرند، آنتی بیوتیک تجویز می کند تا زخم سریعتر بهبود یابد. چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟چرک چگونه بوجود می آید؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

همه چیز در مورد جزیره ایستر
اینترانت چیست؟ معرفی اینترانت‌های رایگان
شیمی پزشکی چیست؟

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *