Thursday, Mar. 22, 2018

روباه پرنده چیست؟

نوشته شده توسط:

|

ژوئن 14, 2013

|

در:

روباه پرنده چیست؟

روباه پرنده برخلاف نامی که دارد روباه نیست بلکه یک نوع خفاش بزرگ میوه خوار است حدود 175 نوع روباه پرنده وجود دارد انها برخلاف اکثر خفاشها چشمانی درشت و پوزه ای بلند دارند سر این خفاشها شباهت زیادی به روباه دارد. به همین جهت به این نام خوانده می شوند. انها پس از تاریک شدن هوا برای یافتن میوه به پرواز در می ایند. روباه های پرنده را می توان دراسیا افریقا استرالیا و جزایر اقیانوس ارام یافت.

روباه پرنده چیست؟

روباه پرنده

 اکثر خفاشها جثه ای کوچک دارند و شبیه موش اند اغلب انها حشره خوارند. فاصله بین دو بال این جانوران به ندرت به بیش از 30 سانتی متر می رسد. روباه های پرنده بزرگترین نوع خفاش اند. فاصله ی بین دو بال در برخی از انها به 5/1 متر می رسد انها دندانهایی بلند و تیز دارند. وزن روباههای پرنده حدود 5/1 کیلو گرم است .

سایرانواع خفاشها برای یافتن مسیرشان از انعکاس امواج صوتی استفاده می کنند ولی روباه های پرنده دید خوبی دارند و برای پیدا کردن اشیا از چشمهای خود استفاده می کنند. علاقه ی زیاد روباههای پرنده به میوه باعث شده است که این جانوران افتی برای باغهای میوه محسوب شوند .

خفاشها تنها پستاندارانی اند که به معنای واقعی می توانند پرواز کنند. استخوانهای انگشتان دست انها بسیار طویل است. بین چهار عدد از این انگشتان پرده ای از جنس پوست گسترده شده و دستها را به بال تبدیل کرده است. این پرده به کنار بدن و پا ها نیز متصل است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

پیکاسو که بود؟
سرچشمه رودخانه‌ی آمازون کجاست؟
گوشه‌ای از زندگی مخترع بزرگ، توماس ادیسون

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *