Thursday, Mar. 22, 2018

دانلود کتاب الکترونیکی “جهانی سازی – راه بُن‌بست یا روزنه امید؟”

نوشته شده توسط:

|

سپتامبر 19, 2013

|

در:

دانلود کتاب الکترونیکی “جهانی سازی – راه بُن‌بست یا روزنه امید؟”

در آستانۀ گذار به هزارۀ سوم، تکامل جامعۀ بشرى مرحلۀ کیفی نوینی را پشت سر مى نهد. این تحول کیفی سیماى جهان امروزین و نیز تمامى سیستم روابط بین المللى را از پایه دگرگون خواهد ساخت. با این نظر همۀ سیاست مداران، اقتصاد دانان، فلاسفه و جامعه شناسان با وجود اختلاف نظر در جهت گیرى هاى علمى و سیاسى خود، متفق القول هستند. آن ها، همگى بر این عقید هاند که بشریت در حال تجربه یک دوران به هم پیوستگى شدید و پیدایش یک سیستم اقتصادى، سیاسى و فرهنگى جهانى است.

دانلود کتاب الکترونیکی "جهانی سازی - راه بُن‌بست یا روزنه امید؟"

جهانی سازی – راه بُن‌بست یا روزنه امید؟

از نظر سیاسى و «جهانى سازی» وارد زبان روزمره گردیده است. از آنجا که واژۀ «جهانى سازی» از این رو اصطلاح اقتصادى خنثا است، لذا تعبیرات متفاوت و گاه به کلّى متضادى از آن مستفاد مى شود. به همین دلیل این واژه، سال به سال افزایش «جهانى سازی» کاربرد گسترد هاى یافته است. برداشت ها و تفسیرهاى متفاوت از اصطلاح مى یابد، از این رو ارزیابى واحدى از جوهره، نیروهاى محرکه و نتایج روند جهانى سازی موجود نیست. بحث و روز به روز با حرارت بیشترى دنبال مى شود. این بحث و «جهانى سازی» اختلاف نظر بر سر چگونگى تفسیر واژۀ منافع هر انسانى را در کرۀ ما به مفهوم واقعى کلمه تحت تأثیر قرار «جهانى سازی» اختلاف نظر، از آنجا که مى دهد، تنها جنبۀ تئوریک ندارد.

نویسنده: گِنادی زیگانف

مترجم: س. فردین

پسورد: www.bahush.net

حجم: 410 KB

لینک دانلود

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

دانلود کتاب الکترونیکی “مفهوم عدد e”
دانلود کتاب الکترونیکی “آموزش قدم به قدم نقاشی آبرنگ از مناظر(50 نمونه)”
دانلود کتاب الکترونیکی “آموزش طراحی از اشیای بی جان”

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *