Monday, Mar. 19, 2018

تاریخچه‌ی عید کریسمس

نوشته شده توسط:

|

دسامبر 19, 2013

|

در:

تاریخچه‌ی عید کریسمس

مردم در کریسمس تولد عیسی مسیح(ع) و شروع دین مسیحیت را بیاد می آورند. مسیح(ع)  در حدود دوهزار سال قبل در شهر بیت اللحم به دنیا آمد.مردمی که از تعالیم مسیح(ع) پیروی کردند، اولین مسیحیان بودند.

مردم در کریسمس تولد عیسی مسیح(ع) و شروع دین مسیحیت را بیاد می آورند. مسیح(ع)  در حدود دوهزار سال قبل در شهر بیت اللحم به دنیا آمد.مردمی که از تعالیم مسیح(ع) پیروی کردند، اولین مسیحیان بودند.  امروزه در سال مسیحی، کریسمس روز مهمی است حتی برای آن هایی که به کلیسا نمی روند هم روز مهمی است. زمان خوبی برای خریدن و دادن هدیه، مهمانی گرفتن و با خانواده بودن است. مردم از اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر برای کریسمس آماده می شوند. مغازه دار ها مغازه های خود را با چراغ، درخت و دیگر چیز های زینتی آذین می بندند و خریدار ها به جستجوی هدیه می کنند. مغازه ها شلوغ می شوند و تا دیر وقت باز می مانند. مردمی که فامیل یا دوستی در کشور های دیگر دارند اغلب برای آن ها کارت (تبریک) و هدیه می فرستند و هرکس برای تعطیلاتی که در پیش است برنامه ریزی میکند.  در اواسط دسامبر بیشتر خانواده  درخت کریسمس می خرند و آن را داخل خانه می آورند و آذین رنگارنگی روی آن می بندند. همین طور برای دوستان و فامیل خود کارت می فرسـتند. کارت ها چیز هایی مثل

تاریخچه‌ی عید کریسمس

امروزه در سال مسیحی، کریسمس روز مهمی است حتی برای آن هایی که به کلیسا نمی روند هم روز مهمی است. زمان خوبی برای خریدن و دادن هدیه، مهمانی گرفتن و با خانواده بودن است. مردم از اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر برای کریسمس آماده می شوند. مغازه دار ها مغازه های خود را با چراغ، درخت و دیگر چیز های زینتی آذین می بندند و خریدار ها به جستجوی هدیه می کنند. مغازه ها شلوغ می شوند و تا دیر وقت باز می مانند. مردمی که فامیل یا دوستی در کشور های دیگر دارند اغلب برای آن ها کارت (تبریک) و هدیه می فرستند و هرکس برای تعطیلاتی که در پیش است برنامه ریزی میکند.

در اواسط دسامبر بیشتر خانواده  درخت کریسمس می خرند و آن را داخل خانه می آورند و آذین رنگارنگی روی آن می بندند. همین طور برای دوستان و فامیل خود کارت می فرسـتند. کارت ها چیز هایی مثل ” کریسمس مبارک و سال نو مبارک ” یا “تبریک برای فصل” را بیان می کنند. این دو سنت (درخت و کارت) هردو از قرن نوزدهم شروع شده اند.

کودکی مسیح (ع) در مدرسه ها به بچه ها آموخته می شود حتی داستان زندگی آن حضرت به صورت نمایشنامه در مدارس اجرا میشود و بچه ها سرود های کریسمس را که کارولز نام دارد برای مادرها و پدرهایشان می خوانند.

اغلب مردم 25 و 26 دسامبر کارشان تعطیل است و بسیاری هم یک هفته تعطیلی دارند، از 25 دسامبر تا یک ژانویه.آنها معمولا این زمان را در خانه با خانواده یا با دیدار فامیلی که در فاصله دور زندگی می کند، می گذرانند.

تعطیلات کریسمس از 24 دسامبر شروع می شود: شب کریسمس مردم اغلب کار را زود تر تعطیل می کنند و نوشابه ای باهم می نوشند. پدران و مادران هدیه ها را با کاغذ های مخصوص می پوشانند و زیر درخت می گذارند و وقتی به خواب می روند برای سانتا کلاوس (شخصی خیالی – بابانوئل) جوراب می گذارند.

منبع: کتاب جشنواره ها

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

همه چیز در مورد جزیره ایستر
اینترانت چیست؟ معرفی اینترانت‌های رایگان
شیمی پزشکی چیست؟

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *