Thursday, Mar. 22, 2018

بیماری صرع چیست؟

نوشته شده توسط:

|

سپتامبر 21, 2013

|

در:

بیماری صرع چیست؟

«صرع» نوعی بیماری عصبی است. افراد مبتلا به صرع دچار نوعی تشنج و پس از آن بیهوشی یا اغما می شوند. پس از خاتمه حمله صرع، فرد مجددا به حالت عادی باز می گردد. حدود 0/5 درصد از مردم سراسر جهان از این بیماری رنج می برند. مردان بیش از زنان به این بیماری مبتلا می شوند. پزشکان هنوز نتوانسته‌اند علت بروز بیماری صرع را به طور کامل توضیح دهند. طبق تحقیقاتی که تا کنون صورت گرفته است، در طول حمله صرع کارکرد طبیعی مغز برای مدت کوتاهی دچار اختلال می شود. بافت های مغز فرد مبتلا به صرع نسبت به تغییرات شیمیایی حساس اند. بنابراین وقتی چنین تغییراتی روی می دهد، مغز پیام هایی ارسال می کند که باعث تشنج می شوند. حمله صرع ممکن است در اثر شوک مغزی، آسیب و جراحت مغزی، تب بسیار بالا یا موتور مغزی پدید آید. احتمال ارثی بودن بیماری صرع نیز وجود دارد.

صرع چیست؟

صرع

افراد مبتلا به صرع مشکل ذهنی و روانی ندارند و در فواصل بین حملات مانند افراد عادی رفتار می کنند. این افراد می توانند یک زندگی عادی و معمولی داشته باشند، به مدرسه بروند، کار کنند، ازدواج کنند و صاحب فرزند شوند.

امروزه با توجه به نوع صرع، داروهایی برای کنترل و جلوگیری از بروز حملات آن تجویز می شود. این داروها معمولا سال ها و حتی مادام العمر مصرف می شوند تا فرد بتواند زندگی عادی و پرباری داشته باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

همه چیز در مورد جزیره ایستر
اینترانت چیست؟ معرفی اینترانت‌های رایگان
شیمی پزشکی چیست؟

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *