Thursday, Mar. 22, 2018

بزرگ ترین معبد دنیا کجاست؟

نوشته شده توسط:

|

ژوئن 5, 2013

|

در:

بزرگ ترین معبد دنیا کجاست؟

بزرگ ترین معبد دنیا

مبعد آنگوروات

بزرگ ترین معبد دنیاآنگوروات” نام دارد و در شهری در شمال غربی کامبوج واقع است. دیوار بیرونی این معبد فضایی به وسعت 12 زمین فوتبال را دربر می گیرد.

پس از دیوار بیرونی چندین دیوار داخلی نیز وجود دارد که ارتفاع هر یک از آنها از دیوار خارجی تر بیشتر است.در قسمت میانی این محوطه پنج برج سنگی بزرگ بنا شده است برج میانی بلند تر از بقیه ی برج هاستبه همین جهت کل معبد به شکل یک هرم بزرگ به نظر می رسد.

کنده کاریها و تصاویر روی دیوار راهرو ها صحنه هایی از داستان های مربوط به ویشنو (یکی از خدایان هندی) را نشان می دهد. این مبعد حدود 1550 متر طول و 1400 متر عرض دارد.آنگوروات در گذشته نه برج داشت.ولی امروزه فقط پنج برج از آنها باقی مانده است.

حیاط این مبعد دارای ستونهای زیبایی است. رواق ها و پلکان نیز به شکل زیبایی بنا شده اند.موضوع کنده کاری ها عمدتا برگرفته از اساطیر هندوست. معبد آنگوروت در قرن دوازدهم میلادی به دستور یک پادشاه خمر بنا شد.پادشاهان خمر خود را خدا می دانستند و مردم آن ها را می پرستیدند. بنابراین هر یک از آن ها برای عظمت بخشیدن به شکوه و جلال خود معبدی می ساختند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

پیکاسو که بود؟
سرچشمه رودخانه‌ی آمازون کجاست؟
گوشه‌ای از زندگی مخترع بزرگ، توماس ادیسون

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *