Saturday, Jun. 24, 2017

انیشتین از چه طریقی ساخت بمب اتمی را امکان پذیر کرد؟

نوشته شده توسط:

|

خرداد ۱۴, ۱۳۹۲

|

در:

انیشتین از چه طریقی ساخت بمب اتمی را امکان پذیر کرد؟

انیشتین از چه طریقی ساخت بمب اتمی را امکان پذیر کرد؟

در سال ۱۹۴۵ آمریکا دو بمب اتمی را در ژاپن منفجر کرد که تمام جهان را در ترس و وحشت فرو برد اساس کار این جنگ افزار بر مبنای یکی از نخستین شناخت ها و تشخیص های انیشتین بود که او در سال ۱۹۰۵ صحبت از آن به میان آورده بود:جرم یا به عبارت دیگر ماده می تواند به انرژی تبدیل شود، و انرژی به نوبه ی خود نیز می تواند یه ماده تبدیل شود. این فرضیه، تمام فرضیه هایی را که تا آن زمان اعلام شده بود و اظهار کنندگان آن ها ادعا می کردند که، ماده و انرژی نه ایجاد کردنی و نه نابود شدنی هست، رد می شد.

انیشتین در سال ۱۹۳۹ توجه رئیس جمهوری وقت آمریکا« روزولت» را به آزمایشهایی که دو فیزیکدان به نام های فرمی و زیلارد بر مبنای فرضیه های او انجام داده بودند، جلب کرد؛ ولی او این کار را با این قصد و اراده انجام نداده بود که اثر کارش انهدام و مرگ و نیستی در پی داشته باشد. او بعدا این شکایت را مطرح کرد که جهان علم و دانش به جای آن که انرژی اتمی را فقط برای بهبود و رفاه بیشتر جامعه بشریت و برای مقاصد صلح آمیز به کار ببرد، از آن به عنوان جنگ افزار استفاده کرده است.

به هر حال انیشتین از تلاش های خود برای نفوذ هر چه بیشتر در اسرار فضای عالم و کائنات دست بر نداشت. از جمله فرضیه های بعدی او توضیح و بیان ریاضیاتی قوانین نیروی گرانش و الکترومغناطیس می باشند. او در سال ۱۹۵۵ در سن ۷۶ سالگی دار فانی را وداع گفت.

انیشتین مدت های طولانی در خاطره کسانی او را می شناختند زنده خواهد ماند: مردی متعهد و فروتن که نبوغ علمی او شناخت و آگاهی های جدیدی را از اسرار عالم برای تمام جهانیان به ارمغان آورد.و در تاریخ بشر او به عنوان یکی از برزگترین و متفکرانی که در زمین وجود داشته و زندگی کرده است، به شمار می آید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اخبار مرتبط

همه چیز در مورد جزیره ایستر
اینترانت چیست؟ معرفی اینترانت‌های رایگان
شیمی پزشکی چیست؟

درباره نویسنده

فرزاد علمى

سلام من مدیر سایت باهوش هستم. من از سال 89 وبلاگ نویسی را از سرویس های بلاگفا و رزبلاگ و ... شروع کردم. به اینترنت علاقه زیادی دارم و الان هم دارم به ایجاد محتوا می پردازم.  ممنون

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *